ПРЕДСТАВЯНЕ

Младежки дом

Известна е с това си наименование сред местното население. Уникална по своята конструкция сграда, първата такава на Балканите – “окачена” на въжета (вантова). Автор на проекта е арх. Милчо Сапунджиев – Дупничанин с проектантския му екип от Пловдив. Този проект архитектът подарява на родния си град. Щастие за дупничани е, че той се реализира успешно през 1978 година. Сградата е оригинален архитектурен ансамбъл от триъгълници и триъгълни сечения, съчетани в кули и многоъгълници, уникални пространствени решения. В момента се очаква адаптирането на сградата и изграждането на съвременна оригинална музейна експозиция. Предстои ремонт по проект на Община Дупница, за да бъде обособена за Исторически музей с няколко зали за експонати.